آناهید،الهه آب ها
 
 

در انگلستان قرون وسطا و در قرن یازدهم میلادی،در شهر کاونتری،لئوفریک،ارل مرسیا،دوک کاونتری مالیات سنگینی را برای مردم تعیین کرده بود.

همسر دوک کاونتری انگلیس(لیدی گودیوا) زنی از طبقات  ممتاز جامعه و در عین حال بسیار محجوب بود.

گودیوا وقتی ظلم شوهرش و مالیات سنگینی که باعث بدبختی مردم شده بود را مشاهده کرد به شوهرش اصرار کرد تا مالیات را کم کند.

ولی شوهرش که دخالت زن را در امور حکومتی خود بر نمی تافت  از این کار سرباز می زد. سرانجام دوک کاونتری به شرطی قبول کرد که مالیات ها را کاهش دهد که گودیوا برهنه دور تا دور شهر را بگردد،او تصور میکرد که همسرش با شنیدن این شرط برای همیشه عطای مداخله در امور سیاست و مملکت داری را به لقای آن ببخشد.او هرگز تصورش را هم نمیکرد که همسرش شرط را بپذیرد.

خبرش در شهر پیچید، در روز موعود گودیوا سوار بر اسب در حالی که همه پوشش بدنش فقط موهای ریخته شده روی شانه هایش بود در شهر چرخید.

جالب اینجاست که مردم شهر به احترام این زن مهربان آن روز، هیچکدام از خانه بیرون نیامدند و تمام درها و پنجره ها را هم بستند.(دلم خنک شد)

.

لیدی گودیوا تمام شهر ی را که در آن پرنده پر نمیزد پیمود و برای دوک کاونتری چاره ای جز برداشتن بار مالیات های گزاف از دوش مردم , باقی نماند. در تاریخ انگلیس و کاونتری بانو گودیوا به عنوان یک زن نجیب و شریف جایگاه بالایی دارد و مجسمه اش در کاونتری ساخته شده است....

 

 


ارسال شده در تاریخ : شنبه 27 خرداد 1391برچسب:, :: 20:31 :: توسط : آناهید

صفحه قبل 1 صفحه بعد

درباره وبلاگ
به تماشا سوگند و به آغاز کلام
موضوعات
آخرین مطالب
نويسندگان
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان آناهید،الهه آب ها و آدرس anahid.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 114
بازدید دیروز : 20
بازدید هفته : 333
بازدید ماه : 2951
بازدید کل : 42309
تعداد مطالب : 132
تعداد نظرات : 174
تعداد آنلاین : 1

كد آهنگ